آشنایی با معماری جهان: روم باستان

52,000 تومان

در این بخش پاورپوینت آموزشی مبحث «معماری روم باستان» مرتبط با سرفصل درس «آشنایی با تاریخ معماری جهان» برای دانلود ارائه شده است. این مبحث شامل بررسی هنر و معماری روم باستان در دوران مختلف می شود.

برای مشاهده همه مباحث این درس، به صفحه اصلی مجموعه پاورپوینت های آموزشی درس آشنایی با تاریخ معماری جهان مراجعه کنید.

پاورپوینت آشنایی با تاریخ معماری روم باستان، با فرمت pptx است و  با نرم افزار پاورپوینت قابلیت استفاده و ویرایش را دارند. برای اطلاعات بیشتر تصاویر محصول را ببنید و یا بخش توضیحات را بخوانید.  در صورت تمایل به خرید با استفاده از کادر سبز رنگ سمت چپ آن را به سبد خرید اضافه کنید و بلافاصله دانلود کنید.

 

توضیحات

در این بخش، فایل پاورپوینت آشنایی با هنر و معماری روم باستان را می توانید دانلود کنید که به بررسی دوره های مختلف معماری روم باستان پرداخته است.

کشوری که به نام روم شناخته شده است ، کشور تازه‌ای بود که در کرانه های تيبر بنیاد شد و تسلط خود را بر نیمه‌ی باختری مدیترانه گسترش داد و سر انجام دامنه‌ي آن به بسیاری از سرزمین های رسید. کشور روم از جنوب به صحرا از شمال به رود راین و دانوب و از خاور به دجله فرات محدود بود. روم تسلط خود را بر سرزمین تمدن های کهن یعنی مصر، سومر ، بابل، فلسطین ، فنیقیه و یونان گسترش داد و بر زندگی و اندیشه اقوام آن ناحیه تاثیر ویژگی های هلنی و یا یونانی مآبی را به جا گذاشت. یکی از مهمترین مراکز تمدن روم شبه جزیره ایتالیا بود که از موقیعت مرکزی برخوردار است  و از همه سو به دریای مدیترانه دسترسي داشت . پیش از حاکمیت رومیها اقوامی به نام اتروسک در سرزمین های تحت تسلط حاکم بودند.

در این بحث ابتدا به هنر و معماری اتروسک ها پرداخته شده است. سپس تاریخ روم را به سه دوره پادشاهی، جمهوری و امپراطوری تقسیم می کنیم و پس از آن هنر و معماری روم در دوره باستانی پسین مطالعه می شود .

  1. دوره پادشاهی از سال 753 ق.م  تا حدود 510 ق.م  که فرمانروایي آن با پادشاهی مستبد در راس قدرت بر پا بود .
  2. دوره جمهوری از سال 510 ق.م  تداوم یافت که در آن دو نفر کنسول که برای مدت یک سال از طرف مردم انتخاب می شدند به جای شاه انجام وظیفه می‌کردند . در آن دوره نظام کشور دارای مجلس سنا و هیئات قضات بود و مردم به دو طبقه اشرافیان یا خاصان و طبقه عوام و زیر دستان تقسیم میشدند
  3.  دوره امپراطوری روم نیز در دوره سوم از 27 ق.م  با انتصاب شخصی به امپراطوری توسط مجلس سنا آغاز گردید و در سال 395 میلادی با تجزیه امپراطوری به روم شرقی (بیزانس) و روم غربي رو به زوال گذاشت.

در این پاورپوینت آموزشی، ویژگی های دوران مختلف هنر و معماری روم به همراه تصاویر و نقشه های بناهای مربوط مورد بررسی قرار گرفته اند.

مشخصات فایل پاورپوینت آشنائی با هنر و معماری روم باستان

نوع فایل : pptx  (پاورپوینت)
حجم فایل فشرده : 15/5 مگابایت
تعداد اسلاید: 94
فایل با نرم افزار پاورپوینت 2013 و بالاتر قابل استاده و ویرایش است

فایل بلافاصله پس از پرداخت از هریک از سه روش:  1- نمایش لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت 2- ارسال لینک دانلود به ایمیل شما  3- ارائه لینک دانلود در حساب کاربری شما (ثبت نام در حین خرید) قابل دانلود است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با معماری جهان: روم باستان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *