آشنایی با معماری جهان: یونان باستان

52,000 تومان

در این بخش پاورپوینت آموزشی مبحث «معماری یونان باستان» مرتبط با سرفصل درس «آشنایی با تاریخ معماری جهان» برای دانلود ارائه شده است. این مبحث شامل بررسی هنر و معماری تمدن های اژه ای (مینوسی و میسنی) و دوره های معماری یونان باستان می شود.

برای مشاهده همه مباحث این درس، به صفحه اصلی مجموعه پاورپوینت های آموزشی درس آشنایی با تاریخ معماری جهان مراجعه کنید.

پاورپوینت آشنایی با تاریخ معماری یونان باستان، با فرمت pptx است و  با نرم افزار پاورپوینت قابلیت استفاده و ویرایش را دارند. برای اطلاعات بیشتر تصاویر محصول را ببنید و یا بخش توضیحات را بخوانید.  در صورت تمایل به خرید با استفاده از کادر سبز رنگ سمت چپ آن را به سبد خرید اضافه کنید و بلافاصله دانلود کنید.

 

توضیحات

در این بخش، فایل پاورپوینت آشنایی با هنر و معماری یونان باستان را می توانید دانلود کنید که به بررسی معماری گذشته این سرزمین پرداخته است.

تمدن های اژه‌ای که به عنوان پیش تمدن های یونان بررسی می شوند، به تمدن هايی در منطقه اژه اطلاق مي شود که در هزاره سوم و دوم پیش از میلاد ، پیش از آن که تمدن های خاص یونانی پدید آید وجود داشته اند. این تمدن ها از اولین تمدن های اروپایی بوده که بر اساس بازرگانی و دریا نوردی شکل گرفته اند و متشکل از جوامع کوچک خودگردان بدون قدرت متمرکز بوده اند.

بخش اعظم شب جزیره‌ی بالکان را که یونان در آن قرار دارد کوه های صخره ای و شیب دار قرار گرفته که تنها در میان جلگه‌هایی که وسط این کوه ها قرار دارند اراضی حاصل خیزی جهت کشاورزی وجود دارد. در این کوه ها علاوه بر معادن سنگ ، آهن ، مس و نقره ،‌ سنگ مرمر بسیار زیبایی که به آسانی قابل تراش و تغیر شکل است به فراوانی دیده می شود. موقیعت جغرافیایی و طبیعی در شکل دادن به اوضاع سیاسی اقتصادی فرهنگی یونان نقش به سزايی داشته است و موجب شده در بخش های مختلف یونان دولت شهرهای کوچک مستقل تشکیل گردد. سرزمین اصلی یونان پیش از حمله اقوام شمالی (دورین ها ) دارای تمدن پیشرفته‌ای بودند ، پس از این اتفاق در یونان چند قرن رکود هنری حکم فرما بود.

تداوم تمدن یونان در واقع با تشکیل دولت شهر ها یا پولیس ها آغاز گردید. به طور کلی تمدن یونان در سه عنصر ثابت خلاصه می شود که عبارتند از : انسان، طبیعت و عقل. شناخت تمدن یونان شناخت بخشی از تمدن جدید غرب است ، در این زمان بود که فلسفه و تاریخ نویسی و علم جانشین تفکرات قدیمی گردید. شناخت فرد و به دنبال آن ارزش دادن به مقام او آزادی های فردی را پدید آورد و دمکراسی پایه جمهوری یونان در 5 قرن بود . در جهان بینی اومانیستی (انسان گرایی) یونان آن چه اهمیت داشته انسان بوده و انسان محور و مقیاس همه چیز بود. در تفکرات یونانی آن چه انسان را از سایر موجودات متمایز کرده عقل اوست. طبیعت و زیبایی نیز در تمدن یونانی جایگاه خاصی داشته است .

معماری یونان را در سه دوره بررسی می کنیم :

1)هنر ومعماری دوره ارکائیک 630 تا 480 ق.م

2) هنر ومعماری دوره کلاسیک 480 تا 330 ق.م

3)هنر و معماری دوران هلنی 330 تا 27 ق.م

بناها و ویژگی های مختلف نظم های معماری یونان، در این پاورپوینت آموزشی بررسی شده اند.

مشخصات فایل پاورپوینت آشنائی با هنر و معماری ایران باستان، معماری اشکانی و ساسانی (پارتی)

نوع فایل : pptx  (پاورپوینت)
حجم فایل فشرده : 20/7 مگابایت

تعداد اسلاید: 89
فایل با نرم افزار پاورپوینت 2013 و بالاتر قابل استاده و ویرایش است

فایل بلافاصله پس از پرداخت از هریک از سه روش:  1- نمایش لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت 2- ارسال لینک دانلود به ایمیل شما  3- ارائه لینک دانلود در حساب کاربری شما (ثبت نام در حین خرید) قابل دانلود است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با معماری جهان: یونان باستان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *