نقشه های برداشت خانه منوچهری آمل

60,000 تومان

در این بخش نقشه های اتوکد برداشت خانه منوچهری آمل برای دانلود در اختیار شما قرار داده شده است. نقشه های اتوکد خانه منوچهری آمل شامل پلان ها (پلان همکف، طبقه اول و زیزمین)، پلان تیپ بندی درها (بر اساس طرح مرمت)، نقشه سرداب، نمای قوس های دیوار، نمای اصلی و برش این بنای تاریخی می باشد.

نقشه های برداشت و پلان خانه منوچهری آمل، با فرمت DWG می باشند و با اتوکد 2004 و یا بالاتر قابلیت استفاده و ویرایش را دارند. برای اطلاعات بیشتر تصاویر محصول را ببنید و یا بخش توضیحات را بخوانید.  در صورت تمایل به خرید با استفاده از کادر سبز رنگ سمت چپ آن را به سبد خرید اضافه کنید و بلافاصله دانلود کنید.

توضیحات

از این صفحه، نقشه های اتوکدی برداشت خانه تاریخی منوچهری آمل را که شامل پلان ها، نما، برش و برخی از جزئیات دیگری این بنا است را می توانید دانلود کنید.
این اثر در كوی آیت الله جوادی آملی كوچه شهید حسن نژاد در بافت قدیم شهر آمل قرار دارد و معماری آن قاجاری است. پلان آن مستطیل شکل و در دو طبقه و زیر زمین است كه تمام المانهای یك خانه قاجاری را دارا است. (گزارشات میراث فرهنگی آمل) قدمت این اثر متعلق به قرون متأخر اسلامی ( قرن 10 الی 13 ه.ق ) است. پلان بنا برای استفاده بیشتر از نور خورشید در راستای شرق به غرب است و دارای حیاط شمالی و جنوبی و با سیركولاسیون حركتی از سمت حیاط و راه پله به طبقه اول ارتباط دارد. بنا كرسی دارمی باشد و مانند تمام بناهای قدیمی سمت شمال و جنوب دارای دری باز شو برای ایجاد كوران باد می باشد. تزئینات گچی و چوبی پنجره های ارسی و رنگی سقف شیر سر و سفال پوش است. بنا از نظر سازه مشكلی ندارد عمده آسیب بنا عوامل انسانی و فرسایشی است.
این ساختمان از دو بنا، یكی از دوره قاجار و دیگری از دوره پهلوی اول ساخته شده است كه در نمای ساختمان دوره قاجار با نقش گل و بوته اسلیمی و طرحهای شبیه آجركاری در بصورت كادر دور نقش های اسلیمی كه با استفاده از گچبری ایجاد گردیده است. این ساختمان با پنجره های ارسی در شمال بصورت سه لنگه با طرح گره چینی چوبی و با سه لنگه در چوبی در جنوب و در بالای آن روزنه های نیم دایره ای با طرح گره چینی چوبی و شیشه های رنگی ایجاد گردیده است . مصالحی چون آجر و چوب و سنگ و آهك و نیز شیشه و غیره نیز در این خانه كاربرد داشته است.
این اثر به شماره 21989 در تاریخ 26/12/1388 در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده است.

نوع فایل : DWG  (اتوکد)
حجم فایل فشرده : 542 کیلوبایت
فایل با اتوکد 2004 و بالاتر قابل استاده و ویرایش است

فایل بلافاصله پس از پرداخت از هریک از سه روش:  1- نمایش لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت 2- ارسال لینک دانلود به ایمیل شما  3- ارائه لینک دانلود در حساب کاربری شما (ثبت نام در حین خرید) قابل دانلود است.

 

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نقشه های برداشت خانه منوچهری آمل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *