آشنایی با معماری جهان: معماری گوتیک

55,000 تومان

در این بخش پاورپوینت آموزشی مبحث «معماری سبک گوتیک» مرتبط با سرفصل درس «آشنایی با تاریخ معماری جهان» برای دانلود ارائه شده است. این مبحث شامل بررسی هنر و معماری گوتیک و انواع سبک های آن می شود.

برای مشاهده همه مباحث این درس، به صفحه اصلی مجموعه پاورپوینت های آموزشی درس آشنایی با تاریخ معماری جهان مراجعه کنید.

پاورپوینت آشنایی با معماری گوتیک، با فرمت pptx است و  با نرم افزار پاورپوینت قابلیت استفاده و ویرایش را دارند. برای اطلاعات بیشتر تصاویر محصول را ببنید و یا بخش توضیحات را بخوانید.  در صورت تمایل به خرید با استفاده از کادر سبز رنگ سمت چپ آن را به سبد خرید اضافه کنید و بلافاصله دانلود کنید.

 

توضیحات

در این بخش، فایل پاورپوینت آشنایی با هنر و معماری گوتیک را می توانید دانلود کنید که به بررسی سبک های مختلف گوتیک پرداخته است.

معماری گوتیک در اواخر قرون وسطی متولد شد که برخی این دوره را عصر ایمان هم نامیده اند. با پشت سرگذاشتن جنگ ها وآشوب های قرن 12, غرب به دوره ای از آرامش ثبات رسید. امنیت بوجود آمده باعث احیای ادبیات باستانی ,استفاده از دستاوردهای فکری رم وسفر به مناطق مختلف مخصوصا فلسطین شد. این امکان موجب مقایسه کلیساها با یکدیگر ازنظر حجم فضاهای داخلی وتزئینات شد.

درسال 1144 لویی ششم تصمیم گرفت تادرکلیسای شاهی (سن دنی) جایگاه جدیدی را وقف خوانندگان کند. استفاده ازنمازخانه های شعاعی وشیشه های منقوش دراین اثر الگویی برای معماران ایل دوفرانس (ازمناطق حومه پاریس) شد وبه مدت 50 سال ازآن پیروی کردند. یک قرن بعد اکثر قسمت های اروپا از سیسیل تا ایسلند تابع سبکی شدند که درایل دوفرانس بوجود آمده بود. این سبک(گوتیک) نام داشت . لفظ گوتیک دراوایل صرفا درهنر معماری کاربرد داشت وهمین هنر بود که گوتیک را به معنای واقعی به نمایش گذاشت.

در این مبحث آموزشی به پیشینه تاریخی گوتیک، معماری گوتیک آغازین، معماری گوتیک پیشرفته، معماری گوتیک پسین، معماری گوتیک در خارج از فرانسه( انگلستان ، ایتالیا و آلمان) و وجوه و ویژگی های مختلف معماری گوتیک پرداخته شده است. در این پاورپوینت آموزشی، ویژگی های معماری گوتیک به همراه تصاویر و نقشه های بناهای مربوط مورد بررسی قرار گرفته اند.

مشخصات فایل پاورپوینت آشنائی با معماری گوتیک

نوع فایل : pptx  (پاورپوینت)
حجم فایل فشرده : 32/8 مگابایت
تعداد اسلاید: 138
فایل با نرم افزار پاورپوینت 2013 و بالاتر قابل استاده و ویرایش است

فایل بلافاصله پس از پرداخت از هریک از سه روش:  1- نمایش لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت 2- ارسال لینک دانلود به ایمیل شما  3- ارائه لینک دانلود در حساب کاربری شما (ثبت نام در حین خرید) قابل دانلود است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با معماری جهان: معماری گوتیک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *