آشنایی با معماری جهان: معماری صدرمسیحیت و بیزانس

52,000 تومان

در این بخش پاورپوینت آموزشی مبحث «معماری صدر مسیحیت و بیزانس» مرتبط با سرفصل درس «آشنایی با تاریخ معماری جهان» برای دانلود ارائه شده است. این مبحث شامل بررسی هنر و معماری صدر مسیحیت و هنر و معماری بیزانس مختلف می شود.

برای مشاهده همه مباحث این درس، به صفحه اصلی مجموعه پاورپوینت های آموزشی درس آشنایی با تاریخ معماری جهان مراجعه کنید.

پاورپوینت آشنایی با تاریخ معماری صدر مسیحیت و بیزانس، با فرمت pptx است و  با نرم افزار پاورپوینت قابلیت استفاده و ویرایش را دارند. برای اطلاعات بیشتر تصاویر محصول را ببنید و یا بخش توضیحات را بخوانید.  در صورت تمایل به خرید با استفاده از کادر سبز رنگ سمت چپ آن را به سبد خرید اضافه کنید و بلافاصله دانلود کنید.

 

توضیحات

در این بخش، فایل پاورپوینت آشنایی با هنر و معماری صدر مسیحیت و معماری بیزانس را می توانید دانلود کنید که به بررسی دوره های مختلف معماری در صدر مسیحیت و بیزانس (روم شرقی) پرداخته است.

معماری صدر مسیحیت: قبل از این که دین مسیح به صورت رسمی اعلام گردد مسیحیان مجبور بودند در خفا و در زیرزمین های شهر به تبلیغ بپردازند. آنها مدتی در مقابر دخمه‌ای و سپس در خانه‌های ثروتمندان مسیحی دور هم جمع می‌شدند. فقط در خاورمیانه و شهرهای شمالی آفریقا چون اسکندریه و انطاکیه شاهد جوامع بزرگ مسیحی بودیم. معماری این دوره را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد:

1- دوره اول که پیش از سلطنت کنستانتین می‌باشد و مربوط به سالهای 50 تا 313 میلادی است.

2-  دوره دوم یعنی پس از کنستانتین (از سال 314 تا سال سقوط امپراطوری.)

دوره‌ی نخست را «دوره ی پیگرد» و دوره‌ی دوم را «دوره‌ی بازشناسی» می‌نامند.
معماری بیزانس: جداسازی هنر صدر مسیحیت و هنر بیزانس چندان منطقی به نظر نمی رسد اما می توان قرن پنجم میلادی را به نوعی شروع شیوه بیزانس دانست . شیوه ای که به کمک معماری صدر مسیحیت دوران رشد و تعالی خود را طی کرد .

با تقسیم امپراتوری رم به دو بخش رم شرقی و رم غربی ( که از عوامل تضعیف کننده این امپراتوری بود ) شهر بیزانس که دیگر « کنستانتینوپل » ( قسطنطنیه ) خوانده می شد توسط کنستانتین به عمران و آبادی جدیدی رسید. با قدرت گرفتن رم شرقی این بخش به عنوان امپراتوری جدید ( امپراتوری رم شرقی ) مطرح شد و «آکادیوس» حاکم بیزانس این شهر را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد.

پیشینه تاریخی:

شرایط تاریخی و جغرافیا یی شهر بیزانس این به گونه ای بود که کمتر کشوری فکر کشوری فکر حمله تسخیر آن را می کرد. این شهر با تاثیراتی که از هنر «هلنیستی » و ساسانی پذیرفته بود پایگاه شکل گیری هنر بیزانس شد .

در دوران حکومت « ژوستی نین » یعنی بین سالهای 527 تا 565 قدرت امپراتوری روم شرقی به حدی رسید که با خارج شدن از سلطه سیاسی رم غربی , قسطنطنیه را به عنوان پایتخت هنری معرفی کرد . اهمیتی که در دوره حکومت ژوستی نین به هنر داده شده به حدی بود که ضمن همتا داشتن او با کنستانتین دوران حکومت او را نخستین عصر طلایی هنر امپراتوری شرق می دانند.

در این پاورپوینت آموزشی، ویژگی های معماری صدر مسیحیت و هنر و معماری بیزانس به همراه تصاویر و نقشه های بناهای مربوط مورد بررسی قرار گرفته اند.

مشخصات فایل پاورپوینت آشنائی با هنر و معماری صدر مسیحیت و بیزانس

نوع فایل : pptx  (پاورپوینت)
حجم فایل فشرده : 19/7 مگابایت
تعداد اسلاید: 66
فایل با نرم افزار پاورپوینت 2013 و بالاتر قابل استاده و ویرایش است

فایل بلافاصله پس از پرداخت از هریک از سه روش:  1- نمایش لینک دانلود بلافاصله پس از پرداخت 2- ارسال لینک دانلود به ایمیل شما  3- ارائه لینک دانلود در حساب کاربری شما (ثبت نام در حین خرید) قابل دانلود است.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آشنایی با معماری جهان: معماری صدرمسیحیت و بیزانس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *